7-канал. Жаңылыктар — Кыргызстан

Жаңылыктар — Кыргызстан

Сортировка новостей по дате

Август 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • social_icon
  • social_icon
  • social_icon
  • social_icon
Бишкек, KG
28°C

Ислам шериктештиги оюндарына катыша турган спортчулардын тизмеси жарыяланды. Өлкөнүн намысын кимдер коргойт?

200

Түркиянын Конья шаарында 9-19-август күндөрү Ислам шериктештиги оюндары өтөт.  Ага Кыргызстан спорттун 16 түрүнөн катышат. Өлкө намысын 100дөн ашык спортчу коргойт. Бул тууралуу Маданият, маалымат, спорт жана жаштар саясаты министрлиги билдирет.

Кыргызстан курама командасынын тизмеси:

Жеңил атлетика:

1. Кенешбеков Нурсултан (5000 метр,10 000метр)

2. Джоломанов Мусулман (800 метр,1500 метр)

3. Сатарова Гульшаной марафон/полумарафон

4. Коробицкая Мария, марафон/полумарафон

5. Тяпкин Илья, марафон/полумарафон

6. Садыржануулу Шахзод, 400метр

7. Казакбаев Самат, 1500 метр,800метр

8. Исаков Тимур, узундука секирүү

9. Калил кызы Айнуска, 1500метр,800метр

10. Чокаев Сатыбек Башкымашыктыруучу

11. Ажар Омурова, Улукмашыктыруучу.

 

Сууда сүзүү:

1. Петрашов Денис, брасс

2. Омаров Рамазан, эркин стилде

3. Никишкина Анна, эркин стилде

4. Ян Бондаренко, эркин стилде

5. Газиев Артур, эркин стилде

6. Асылбеков Арлен, эркин стилде

7. Мистрюков Данил, эркин стилде

8. Айсулуу Эрмке, машыктыруучу

9. Петрашов Евгений, башкы машыктыруучу

 

Грек-рим күрөшү:

1. Муратбек уулу Улан, 55 килограмм

2. Шаршенбеков Жоламан, 60 килограмм

3. Шаршенбеков Тынар, 63 килограмм

4. Исмаилов Амантур, 67 килограмм

5. Конурбаев Бек, 72 килограмм

6. Махмудов Акжол, 77 килограмм

7. Асыкеев Калидин, 82 килограмм

8. Азисбеков Атабек, 87 килограмм

9. Жузупбеков Узур, 97 килограмм

10. Ким Роман, 130 килограмм

11. Карачолоков Улукбек, улук машыктыруучу

12. Эркимбаев Азат, башкы машыктыруучу.

13. Ахметов Мейрамбек, машыктыруучу;

14. Эгеев Рыскулбек, калыс;

15. Эралиев Арсен, машыктыруучу.

 

Эркин күрөш:

1. Сманбеков Алмаз, 57 килограмм

2. Мырзаназар уулу Бекболот, 61 килограмм

3. Хаджимурадов Икромжон, 65 килограмм

4. Акматалиев Эрназар, 70 килограмм

5. Жапаркулов Адилет, 74 килограмм

6. Будожапов Арсалан, 79 килограмм

7. Карыпбаев Нуртилек, 86 килограмм

8. Чыныбеков Мирлан, 92 килограмм

9. Кубатов Байсал, 97 килограмм

10. Турдубеков Арслан, 125 килограмм

11. Маджинов Русланбек, башкы машыктыруучу

12. Таабалды у. Суймонкул, улук машыктыруучу

13. Ислам Тазабеков, машыктыруучу

 

Кыз-келиндер күрөшү:

1. Тыныбекова Айсулуу, 62 килограмм

2. Жуманазарова Мээрим, 68 килограмм

3. Медет кызы Айпери, 76 килограмм

4. Сазанова Дилназ, 65 килограмм

5. Нуртаева Нурзат, 72 килограмм

6. Изабеков Нурбек, башкы машыктыруучу

7. Кенжебаев Байгазы, улук машыктыруучу

 

Баскетбол 3х3:

1. Бейшеев Жантай

2. Субанбеков Нуртай

3. Айданбек уулу Нурбек

4. Адиев Жаныш

5. Кочкарова Феруза

6. Дьякова Екатерина

7. Миндалина Ангелина

8. Ысакова Айтурган

9. Джаров Кусанжан, машыктыруучу

 

Фехтование:

1. Петров Роман

2. Кулуев Нурлан

3. Эсеналиев Жоодат

4. Бакытбек у. Илим

5. Абдыл-Хамитова Камиля

6. Крякин Валерий, машыктыруучу

 

Дзюдо:

1. Асанов Равшанбек,60 килограмм

2. Айбек уулу Кубанычбек, 66 килограмм

3. СагыналиевЧынгызхан, 73 килограмм

4. Масабиров Асад, 81 килограмм

5. Шеров Эрлан, 90 килограмм

6. Мамазаиров Алманбет, 100 килограмм

7. Жолдошева Жанар, 52 килограмм

8. Кочкомбаева Адина, 57 килограмм

9. Исаева Ажар, 63 килограмм

10. Нармухамедова Шахида, 78 килограмм

11. Халмурзаева Динара, +78 килограмм

12. Кадырова Зирегуль,

13. Аматов Савурджан, улук машыктыруучу

14. Юнусов Абдужалил, башкы машыктыруучу

15. Баялинов Ислам, улук машыктыруучу

Оор атлетика:

1. Муратбек уулу Ишимбек, 61 килограмм

2. Расулбеков Бекдоолот,102 килограмм

3. Алмазбек к. Канымжан , 87 килограмм

4. Молдодосов Эмил, 89 килограмм

5. Молдодосов Улан, калыс

6. Токтоналиев Камбар, башкы машыктыруучу

7. Молдодосов Омуржан, улук машыктыруучу

 

Каратэ-до:

1. Акбаров Рафаэль, 60 килограмм

2. Нурланбек у. Калыс, 67 килограмм

3. Шадыканов Адилет, +84 килограмм

4. Тойтонова Кымбат, 61 килограмм

5. Мальцева Ольга, +68 килограмм

6. Нурланов Назим 75 килограмм

7. Айсаева Умида 50 килограмм

8. Сагынбаева Милана, Ката

9. Приева Айгерим 55 килограмм

10. Казанов Дмитрий, машыктыруучу

11. Дуйшеев Бакыт, улук машыктыруучу.

 

Жаа атуу спорту:

1. Маматкулова Айтурган

2. КурсаналиевУлукбек

3. Канатбек кызы Жибек

4. Нурманбетов Кулчоро

5. Канатбек кызы Диана

6. Бердибаев Заир, башкы машыктыруучу

 

Таэквондо WTF:

1. Дементьева Кристина, 53 килограмм

2. Алтыбаев Айдин, 54 килограмм

3. Айтахунов Акбар, 80 килограмм

4. Курманалиев Элдар, 63 килограмм

5. Пономарев Дмитрий, машыктыруучу

 

Көркөм гимнастика:

1. Изабекова Айша

2. Хаитова Севара

3. Карымшакова Зулайка

4. Асанканова Адинай

5. Абакирова Аяна

6. Шаяхметова Аделина, машыктыруучу

7. Казакова Полина

8. Курманова Каныкей

9. Азимова Акмарал

10. Кайназарова Жаныл, машыктыруучу

11. Максытова Элиза

12. Толубаева Злата, калыс

 

Кикбоксинг:

1. Тулянбаев Рахманберди, 51 килограмм

2. Чуйков Тимур, 63,5 килограмм

3. Бийхуров Азиз, 57 килограмм

4. Улан уулу Адилет, 60 килограмм

5. Калыбаев Чынгыз, 69 килограмм

6. Воинов Александр, машыктыруучу

 

Салттуу жаа атуу спорту:

1. Мурадил уулу Ынтымак

2. Акунов Азамат

3. Сапаралиев Шарабидин

4. Торогелдиева Седеп

5. Садырова Асел

6. Шапиева Назгул

7. Молдоакунов Нурлан

 

Стол тенниси:

1. Якупбаев Алишер

2. Ахмеджанов Мухамед

3. Эргешов Азамат.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

201