“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген артисти” ардак наамы менен
- А. Умуралиев атындагы Бишкек шаардык драма театрынын артисти — Динара Абдыкадырова, төкмө-акын, “Айтыш” коомдук фондунун чебери — Шекербек Адылов,
- обончу, Бишкек шаарынын Т. Сатылганов атындагы № 69 мектеп-гимназиясы окуу-тарбия комплексинин музыка мугалими — Азиреткулов Хабибилла,
- театр жана кино актеру, “Кыргызстан театр ишмерлер союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсү — Абдыкалык Акматов,
- ырчы, Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтɵрүнүн Армиясынын борбордук үйүнүн эстрадалык-фольклордук ансамблинин солисти — Гүлзат Байзакова,
- Кыргыз Республикасынын Президентинин Иш башкармасынын алдындагы “Манас” Президенттик камералык оркестри” мамлекеттик мекемесинин артисти — Элдияр Бакчиев,
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын К. Орозов атындагы Кыргыз мамлекеттик академиялык эл аспаптар оркестринин артисти — Балыкбаева Сагынбүбү,
- А. Малдыбаев атындагы Ленин ордендүү Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын опера солисти, жетектөөчү сахна чебери — Бактыгүл Бокоева,
- А. Малдыбаев атындагы Ленин ордендүү Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын вокал боюнча концертмейстери — Джаксалиева Набира,
- Т. Абдумомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын артисти — Тилек Жумагазиев,
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын солисти — Кутман Жолдошев,
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын камералык хорунун артисти — Исмаилова Кызбурак
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын А. Үсөнбаев атындагы “Эл шайырлары” фольклордук тобунун артисти — Кадыркул кызы Дилбарканга
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын “Эл ырчысы Эстебес” фольклордук тобунун артисти — Өмүрзак Кайыпов
- “Учур” мамлекеттик жаштар театрынын артисти — Калмуратов Илимбек
- Бабур атындагы Ош мамлекеттик академиялык өзбек музыкалык драма театрынын артисти — Камилов Алимжан
- эстрада ырчысы — Гүлнара Кахарова
- М. Жангазиев атындагы Кыргыз мамлекеттик куурчак театрынын артисти — Качкынова Рабигага
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын солисти — Качкыналиев Уланбек
- А. Жайнаков атындагы Баткен облустук академиялык музыкалык драма театрынын артисти — Козубаев Махаматжан
- сатира артисти — Кудайбергенов Борончу
- А. Малдыбаев атындагы Ленин ордендүү Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын экинчи скрипка тобунун концертмейстеринин орун басары, оркестрдин артисти — Маматьярова Рахима
- А. Малдыбаев атындагы Ленин ордендүү Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын балетинин солисти, жетектөөчү сахна чебери — Мухаметшина Зарина
- элдик музыка чебери, К. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын элдик ырларды ырдоо кафедрасынын окутуучусу — Насирдинов Асылбек
- Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын К. Орозов атындагы Кыргыз мамлекеттик академиялык эл аспаптар оркестринин артисти — Нургазиева Медергул
- К. Жантөшов атындагы Ысык-Көл облустук академиялык музыкалык драма театрынын артисти — Осмонова Гулайым
- Т. Тыныбеков атындагы Жалал-Абад облустук филармониясынын башкы дирижеру — Райимканов Анарвай
- ырчы, Чүй облусунун Ысык-Ата райондук маданият бɵлүмүнɵ караштуу Б. Эдигеев атындагы “Ысык-Ата-Арашан” элдик-фольклордук ансамблинин кɵркɵм жетекчиси — Рысалиев Токтогул
- обончу, аткаруучу — Сардарбеков Анарбек
- манасчы, “Манас айылы” тарыхый-этнографиялык комплексинин директору — Сыдыков Дөөлөтбек
- ырчы, “Кыргыз Руху” эстрадалык-фольклордук ансамблинин солисти — Чообиев Мунарбек
- С. Ибраимов атындагы Ош улуттук драма театрынын артисти — Шамшиева Насиятхан сыйланышты.